Domowa sala kinowa – jak zaaranżować pokój filmowy?

Sztuka dziesiątej muzy, czyli kino. Jego magia jest bezsprzecznie niepodważalna. Dlaczego zatem nie zaaranżować prywatnej przestrzeni w taki sposób, aby stworzyć oryginalny pokój filmowy i chłonąć obraz w zaciszu swojego domu? Dziś o tym, jak urządzić sobie kino z prawdziwego zdarzenia we własnym wnętrzu.

Wyreżyseruj sobie przestrzeń

Jedna z ikon kina, Jane Fonda, powiedziała kiedyś, że „kino jest jakby zwierciadłem społeczeństwa, ukazującym jego najtajniejsze marzenia i aspiracje. Stąd jego ogromna siła i niemal nieograniczona przenikliwość”. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego branża wnętrzarska już dawno przejęła tę tendencję i postanowiła zrewolucjonizować wnętrza domów w taki sposób, aby zamieszkała w nich sztuka. Sala kinowa w domu – brzmi niewiarygodnie?

Otóż aranżowanie przestrzeni w domach, willach czy wielokondygnacyjnych rezydencjach na prywatne kino nikogo dziś już nie dziwi, choć wciąż nieustannie robi niemałe wrażenie. Liczba kinomanów na świecie jest oszałamiająca, ludzie codziennie spędzają czas w kinie, oglądają najnowsze produkcje ulubionych reżyserów, sięgają po niszowe tytuły, nierzadko stoją w długich kolejkach do kas biletowych. Aby tego uniknąć, architekci wnętrz wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom i postanowili rozpocząć erę innowacyjnej awangardy w zakresie urządzania wnętrz. Pokój kinowy w domu jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa, które zażywa kultury i pragnie oddawać się filmowej pasji w swojej własnej przestrzeni.

Czy projektant wnętrz może być reżyserem? Oczywiście – domowa sala kinowa jest tego najlepszym przykładem.

Jak stworzyć domową salę kinową?

Na własną rękę może być trudno, ponieważ do aranżacji pokoju kinowego w domu potrzebny jest nie tylko designerski zmysł, którym kierują się projektanci, ale również szereg zaawansowanych technologii, dzięki którym w prywatnej przestrzeni możesz stać się właścicielem kina z prawdziwego zdarzenia. Bez biletów, bez przerw reklamowych, bez odgłosów szeleszczących opakowań po chrupkach i komentarzy widzów – tylko Ty, Twoje ulubione filmy i absolutny komfort.

Nowoczesne systemy dźwiękowe, odpowiednia akustyka i profesjonalny, nieskazitelny obraz nie są już domeną wyłącznie popularnych multipleksów. Podobne warunki możemy stworzyć dla Ciebie w Twoim domu. To, w jakim stylu zostanie zaprojektowana sala kinowa, zależy od tego, czy projektanci otrzymują pełną dowolność w tej kwestii, czy aranżują przestrzeń według upodobań klienta. Design jest bardzo ważny – istotne, aby był spójny i nie wykraczał poza ogólną koncepcję. Kinomani cenią nie tylko dobre filmy, ale przede wszystkim zwracają uwagę na jakość obrazu, dźwięku i komfort podczas oglądania.

Wyposażenie prywatnej sali kinowej nie odbiega od wyposażenia dużych kompleksów kinowych. Zestawy głośnikowe o właściwej mocy, kolumny, projektory, ekrany plazmowe, żaluzje, oświetlenie, klimatyzacja czy system zdalnego sterowania to tylko kilka przykładów, jeśli chodzi o technologiczny aspekt projektu wnętrza dla pasjonata filmów. Lubimy wnętrzarskie wyzwania, dlatego takim projektom mówimy zdecydowane TAK.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam działać w taki sposób, aby szybko, efektywnie i efektownie dostarczać naszym klientom realizacje, których nie mieści nawet wyobraźnia. Własne kino domowe to pomysł, który jest swoistą definicją luksusu. Multimedialny pokój w domu stanowi świetne centrum rozrywki, dzięki któremu można się zrelaksować w gronie najbliższych i przyjaciół.

Zalet takiego rozwiązania jest mnóstwo. Próbowaliśmy znaleźć jakieś wady – nie udało się, polegliśmy.

Jeśli marzysz o własnym pokoju kinowym w domu, chcesz w komfortowych warunkach konfrontować się z największymi reżyserami na świecie i zażywać magii kina na co dzień, o każdej porze, bez względu na wszystko, skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą. Zrobimy Ci Hollywood w Twojej prywatnej przestrzeni: kamera-design-akcja!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.